Elon Musk’tan ilginç X hamlesi; herkes şaşırdı

Lemon, bu pazartesi platformda yayınlanması planlanan “The Don Lemon Show”un ilk bölümü için X’in milyarder sahibi Elon Musk ile röportaj yaptıktan birkaç saat sonra şirketin sözleşmesini iptal ettiğini söyledi.

Lemon, çarşamba günü X’te yayınlanan bir videoda “Elon Musk bana kızgın” dedi. “Görünüşe göre, benim gibi insanların onun hakkında sorduğu sorular söz konusu olduğunda mutlak ifade özgürlüğü geçerli değil.”

Lemon’un duyurusu, şirket CEO’su Linda Yaccarino’nun X‘in “önce video” platformu haline geldiğini açıklamasından bir gün sonra geldi. Hizmette daha fazla orijinal içerik yayınlamaya yönelik daha büyük bir stratejinin parçası olarak ocak ayında Lemon ile ortaklığını duyurmuştu. Buna eski temsilci Tulsi Gabbard ve spor radyosu yorumcusu Jim Rome ile kendi programlarını platformda yayınlamak için yapılan anlaşmalar da dahildi. Geçen yıl X‘in, Fox News’teki sunuculuk görevinden kovulmasının ardından Tucker Carlson ile benzer bir anlaşma yaptığı bildirilmişti. X‘in Lemon’un programını iptal etme kararı şirketin stratejisiyle ilgili soruları gündeme getirdi.

Elon Musk’tan ilginç X hamlesi; herkes şaşırdı

Lemon, artık “The Don Lemon Show”un ilk bölümünü X, YouTube ve diğer podcast platformlarında yayınlayacağını ve X‘in multi-milyon dolarlık bir ödemeyi reddetmesi durumunda yasal bir mücadeleye hazırlandığını söyledi. Lemon’un bir sözcüsü Variety’ye “Don’un X ile bir anlaşması var ve bunun için para almayı bekliyor” dedi. “Mahkemeye gitmemiz gerekiyorsa gideriz” Ancak Semafor’a isimsiz iki kaynak, Lemon’un aslında X ile bir sözleşme imzalamamış olabileceğini iddia etti.

Lemon, yaklaşık bir yıl önce, eski Cumhuriyetçi başkan adayı Nikki Haley aleyhinde birçok kişinin cinsiyetçi ve yaş ayrımcılığı olarak değerlendirdiği canlı yayında yaptığı açıklamalar ve CNN’deki 15 yıllık görev süresi boyunca kadın düşmanı davranışlarda bulunduğunu gösteren raporlar nedeniyle CNN’den kovulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x